Ekologiczne Ciepło w Twoim Domu

Piękny i Zadbany Ogród

Firma Produkcyjno-Usługowa
EWBRYK” Wincenty Suszyło
ul. Kościuszki 42F
37-530 Sieniawa
tel./fax 16 640 25 32
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Biomasa drewniana :: EWBRYK

Zrębka drzewna

Surowcem do jej wytworzenia są gałęzie drzew liściastych lub iglastych, krzewy, zarośla, znajdujące się na terenach przy drogach, rzekach, placach miejskich lub działkach leśnych.

Wytwarzana jest przy pomocy posiadanego przez nas rozdrabniacza do gałęzi typ HJ 10 G napędzanego z silnika ciągnika rolniczego lub rębaka (przyczepa specjalna) TEKNAMOTOR z własnym napędem. Rozdrabniacze te dokonują wycinki i rozdrobnienia  krzewów, zarośli,  gałęzi drzew na wspomnianych wyżej terenach. Otrzymywana z rozdrabniaczy zrębka jest bezpośrednio kierowana do przyczepy ciągnikowej.

Wykonanie zrębki odbywa się na zlecenie np. urzędów gmin w celu oczyszczenia terenów i dróg; nadleśnictwa w celu oczyszczenia działek leśnych po wyrębie drzew lub osób fizycznych w celu oczyszczenia posiadanych przez nich działek rolnych, leśnych, nieużytków.

Otrzymywana zrębka drzewna to ścinki drewna o wymiarach liniowych 0,5-5,5 cm mierzone po kierunku włókna, przekroju poprzecznym do 3 cm3. Wśród nich dopuszcza się nieduży odsetek do 10% ścinek o większych wymiarach będących nadfrakcją, jednak nie dłuższych niż 8,5 cm i przekroju nie przekraczającym 5 cm2. Analogicznie w zrębce mogą występować ścinki o mniejszych wymiarach, tzw. podfrakcja, jednak w ilości nie większej niż kilka procent. Jakość zrębki w sensie geometrycznym zależy od noży tnąco-rozdrabniających w rozdrabniaczu do gałęzi. Jakość zrębki w sensie energetycznym związana jest z zawartością wilgoci w drewnie, czystością surowca oraz wartością opałową poddanych przeróbce gatunków drewna. Posiadamy wyniki z badań laboratoryjnych zrębki.

Wyprodukowana przez nas zrębka jest sprzedawana luzem elektrowniom, elektrociepłowniom lub zakładom pośredniczącym w dostawach do nich. Jest wykorzystywana na cele energetyczne.

Copyright 2013 - Firma Produkcyjno-Usługowa „EWBRYK” Wincenty Suszyło

Projekt i wykonanie: www.arcussoft.com.pl